Centrum pro rodinu
Šumperk

731402395
cprsumperk@ado.cz

MENU

Liturgické inspirace

V této záložce naleznete různé inspirace k prohloubení prožívání liturgického roku v rodinnách.

Pro školní rok 2022/2023  Centrum pro rodinný život  v Olomouci připravilo nová skripta pro společenství 2022/3  s názvem RODINNÁ LÁSKA: Povolání a cesta ke svatosti.

Každý rok Centrum pro rodinný život v Olomouci připravuje skripta pro společenství. Tematicky jsou zaměřená zvláště pro společenství manželů, rodin, seniorů, ale samozřejmě je můžete využít i v jakémkoliv jiném společenství. V poslední době, kdy se nemůžeme scházet, je doporučujeme především manželům, ale také jednotlivcům. 

Uveřejňujeme odkaz na Novénu k Panně Marii rozvazující uzly od P. Vojtěcha Kodeta. 

Novéna je modlitba, kterou se modlíme devět po sobě jdoucích dnů. Na začátku v úkonu kajícnosti prosíme Pána Ježíše Krista za odpuštění svých hříchů a přidáváme prosbu, abychom i my dokázali odpustit. Tato novéna je inspirována staršími novénami, které vznikly v souvislosti s uctíváním milostného Mariina obrazu v poutním kostele v Augšpurku. Posíláme odkaz i na modlitbu papeže Františka, která je součástí této novény.

Jako inspiraci či nabídku uveřejňujeme 4 nahrávky od o. Antonína Krasuckého. Doufáme, že najdete příhodnou chvíli si alespoň část pustit, stojí to určitě za to. 

Odkazy na yotube:

Seder

Když Mojžíš před odchodem Izraelců z Egypta ustanovoval slavení pesachové večeře, říkal, že se má jíst beránek a že ho židé mají jíst ve spěchu, mají být připraveni na odchod, obutí, mají mít přepásaná bedra, v ruce hůl.

Součástí sederové večeře je sederový talíř, je tam opečená kost, opečené vejce, hořká bylina, zelenina, slaná voda a charoset –to je mix udělaný z oříšků, jablek, skořice a vína.

 Návod na výrobu kříže z kolíčků: Čas: 15 min.

Pomůcky: Dřevěné kolíčky, tavná pistole, náplň do tavné pistole nebo jiné lepidlo. Postup: Na výrobu jednoho kříže je potřeba pět dřevěných kolíčků, tavnou pistol a náplň. Na výrobu Ježíšova těla jsou zapotřebí tři kolíčky. Na výrobu kompletního kříže, tedy i s Ježíšovým tělem, je potřeba celkem osm kolíčků. Jedno balení dřevěných kolíčků obsahuje cca 20 kusů kolíčků.

Kontakt

Centrum pro rodinu Šumperk

Adresa: M. R.Štefánika 26, 787 01 Šumperk

Telefon: 731 402 395

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2024 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprsumperk@ado.cz