Centrum pro rodinu
Šumperk

731402395
cprsumperk@ado.cz

MENU

Liturgické inspirace

V této záložce naleznete různé inspirace k prohloubení prožívání liturgického roku v rodinnách.

Inspirace od Centra pro rodinný život Olomouc

Nová skripta na školní rok 2021/22  vycházejí z rozjímání svatého otce Františka nad desaterem.

Materiály nabízíme ke stažení v elektronické podobě. Nicméně pokud nemáte možnost si je vytisknout, můžete si je objednat na našem centru a my vám je za příspěvek na náklady vytiskneme, svážeme a pošleme poštou.

Papež František počínaje 8. 12. 2020 vyhlásil zvláštní rok věnovaný Ježíšovu pěstounovi.

Každý rok Centrum pro rodinný život v Olomouci připravuje skripta pro společenství. Tematicky jsou zaměřená zvláště pro společenství manželů, rodin, seniorů, ale samozřejmě je můžete využít i v jakémkoliv jiném společenství. V poslední době, kdy se nemůžeme scházet, je doporučujeme především manželům, ale také jednotlivcům. 

Nabídka prožívání novoroční  doby s každodenní ranní modlitbou a myšlenkou na den nabízí opět aplikace Roráty 2020 (a s ní spojený otec Hofírek z farnosti Dolní Němčí) Slovo na den bude každý den k dispozici na webu: www.roraty.online a také jsou k dispozici jako mobilní aplikace Android na Google Play.   

Uveřejňujeme odkaz na Novénu k Panně Marii rozvazující uzly od P. Vojtěcha Kodeta. 

Novéna je modlitba, kterou se modlíme devět po sobě jdoucích dnů. Na začátku v úkonu kajícnosti prosíme Pána Ježíše Krista za odpuštění svých hříchů a přidáváme prosbu, abychom i my dokázali odpustit. Tato novéna je inspirována staršími novénami, které vznikly v souvislosti s uctíváním milostného Mariina obrazu v poutním kostele v Augšpurku. Posíláme odkaz i na modlitbu papeže Františka, která je součástí této novény. Papež František je velký ctitel Panny Marie rozvazující užly, obraz objevil při svém pobytu v Německu. 

https://vojtechkodet.cz/modlitby/noveny/novena-k-panne-marii-rozvazujici-uzly

https://vojtechkodet.cz/modlitby/marianske/ostatni-marianske-modlitby/modlitba-papeze-frantiska-k-panne-marii-rozvazujici-uzly

 

 

 

 

Olomoucké Centrum pro rodinný život plánovalo víkendovou duchovní  obnovu pro ženy, která se však kvůli aktuální situaci neuskuteční. Kolegové z Olomouce se proto rozhodli  ji přesunout pomocí internetu do domácího prostředí. 

Seder

Když Mojžíš před odchodem Izraelců z Egypta ustanovoval slavení pesachové večeře, říkal, že se má jíst beránek a že ho židé mají jíst ve spěchu, mají být připraveni na odchod, obutí, mají mít přepásaná bedra, v ruce hůl.

Součástí sederové večeře je sederový talíř, je tam opečená kost, opečené vejce, hořká bylina, zelenina, slaná voda a charoset –to je mix udělaný z oříšků, jablek, skořice a vína.

 Návod na výrobu kříže z kolíčků: Čas: 15 min.

Pomůcky: Dřevěné kolíčky, tavná pistole, náplň do tavné pistole nebo jiné lepidlo. Postup: Na výrobu jednoho kříže je potřeba pět dřevěných kolíčků, tavnou pistol a náplň. Na výrobu Ježíšova těla jsou zapotřebí tři kolíčky. Na výrobu kompletního kříže, tedy i s Ježíšovým tělem, je potřeba celkem osm kolíčků. Jedno balení dřevěných kolíčků obsahuje cca 20 kusů kolíčků.

Kontakt

Centrum pro rodinu Šumperk

Adresa: M. R.Štefánika 26, 787 01 Šumperk

Telefon: 731 402 395

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2022 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprsumperk@ado.cz