Centrum pro rodinu
Šumperk

731402395
cprsumperk@ado.cz

„Je to srdce, které rozdává. Ruce už jenom dávají.“

Kronika akcí

Pokrmy Poslední (sederové) večeře

Seder

Když Mojžíš před odchodem Izraelců z Egypta ustanovoval slavení pesachové večeře, říkal, že se má jíst beránek a že ho židé mají jíst ve spěchu, mají být připraveni na odchod, obutí, mají mít přepásaná bedra, v ruce hůl.

Součástí sederové večeře je sederový talíř, je tam opečená kost, opečené vejce, hořká bylina, zelenina, slaná voda a charoset –to je mix udělaný z oříšků, jablek, skořice a vína.

Číst dál...

Talíř poslední večeře na Zelený čtvrtek

Židé i křesťané slaví na Zelený čtvrtek podobnou večeři. Jedni oslavují své vysvobození z egyptského otroctví, druzí si připomínají poslední Ježíšovu Paschu, tzv. Poslední večeři, při níž ustanovil eucharistii.  

Pesach

Týdenní židovský svátek Pesach připomíná vyvedení židů z egyptského otroctví a podle židovského kalendáře začíná 15. nisanu. 

Pro tuto noc je předepsán náboženský obřad spojený se slavnostní večeří, které se říká seder. Během celého svátku se nesmí jíst nic kvašeného (chamec), a proto mu předchází důkladný úklid celého domu od tohoto jídla. Namísto kynutého chleba se jí speciálně upečené nekvašené macesy (hebr. macot), z čehož pochází další název svátku Chag ha-macot - svátek nekvašených chlebů.

Jaké pokrmy obsahoval tzv. seder?

Číst dál...

Co nám o Poslední večeři říká evangelium?

Velikonoční svátky patří jak v židovské, tak v křesťanské tradici k největším svátkům v roce. Židovská tradice, jak ji znal Ježíš, vyžadovala na tyto svátky pouť do chrámu, a to pro každého Izraelitu, který dovršil dvanáctý rok, a též obětování velikonočního beránka.

Co nám o tom říká evangelium?

Číst dál...

Na co se ptá nejmladší člen rodiny během sederové večeře?

Sederová večeře má určité ustálené části. Krátce na  začátku večeře se vždy nejmladší člen rodiny zeptá většinou hlavy rodiny na čtyři otázky. A nejstarší člen rodiny mu na to odpovídá.

Číst dál...

Aktuálně

I přesto, že Centrum pro rodinu Šumperk zrušilo nabídku všech programů v důsledku šíření koronaviru Covid - 19,  pilně připravujeme programy prázdninové.

Tradičně chceme nabídnout vašim dětem příměstské tábory. Informaci o nich najdete v záložce - Programy - pro děti a mládež. Pro přihlášení dítěte na tábor stačí napsat na mail cprsumperk@ado.cz. Poté vám bude poslána přihláška a další informace. Děkujeme za váš zájem. 

Sledujte rovněž v pravém menu rubriku Co se nám líbí... Naleznete zde vše, co se nám líbí:-)

Nabídka společné modlitby

MODLITBA JE VELKOU POMOCÍ

Od začátku krize vyvolané šířením koronaviru nemine den, kdy by nepřišla nějaká nová modlitební výzva, stejně naléhavá jako ty předchozí. 
Chcete-li se  připojit k modlitbě „společenství církve", můžete využít tyto možnosti:

  • Modlitba růžence nebo korunky milosrdenství ve 20 ho večer, ke které vyzývá náš otec arcibiskup Jan Graubner
  • Taktéž ve 20 hod večer zvou salesiáni také k růženci a novéně k Panně Marii Pomocnici
  • Modlitba oarcibiskupa olomoucého Jana Graubnera

htps://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200315modlitba-arcibiskupa-olomouckeho-jana-graubnera

Duchovní nabídka

dadf

Tradiční duchovní obnova pro ženy

4. října v 15. 30 se uskutečnína farním středisku tradiční duchovní obnova pro ženy - . Téma - „ Žena v Bibli jako zdroj a inspirace pro dnešní ženy. Součástí programu bude i společná adorace a možnost svátosti smíření.   Na program je nutné se předem přihlásit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel.

Kontakt

Centrum pro rodinu Šumperk

Adresa: M. R.Štefánika 26, 787 01 Šumperk

Telefon: 731 402 395

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2020 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprsumperk@ado.cz