Centrum pro rodinu
Šumperk

731402395
cprsumperk@ado.cz

MENU

Pro snoubence a partnerské páry

    V Olomoucké arcidiecézi je příprava na manželství rozdělena na tzv. kněžskou a manželskou část. V praxi to znamená, že oba snoubenci absolvují část přípravy na manželství s knězem a druhou část s manželskými páry.  S přípravou začněte co nejdříve - z organizačních důvodů ideálně alespoň 6 měsíců před plánovaným termínem svatby. Obě části můžete absolvovat souběžně, nicméně ze všeho nejdříve nejprve navštivte kněze.


-  Probírá se nejen průběh a náležitosti vlastního obřadu, ale také vlastní teologická podstata svátosti manželství, kterou se chystáte uzavřít.
-  Administrátor farnosti místa sňatku, oddávající a ten, který vás připraví, nemusí být jedna a tatáž osoba.  Zodpovědným za náležitosti sňatku je však administrátor farnosti, kde proběhne sňatek, proto je dobré zajít nejprve za ním.

 

- I zde se bude mluvit o životě ve víře, ale také o konkrétních praktických tématech. Všechna setkání jsou vedená s důrazem na podporu komunikace mezi snoubenci. Lektoři postupně odpřednáší 4 témata a předloží snoubencům také různé tipy ke vzdělávání či k společně strávenému času.
- Příprava je buď zdarma, nebo snoubenci přispívají na režijní náklady kurzu. 
U víkendových kurzů se hradí ubytování a strava.

Manželskou část přípravy máte možnost absolvovat různým způsobem:

   ►   ŠKOLA PARTNERSTVÍ -  Jedná se o kurz sestávající ze 6 víkendů, termínově říjen-duben, konající se v Rajnochovicích. Vztahová témata se zde probírají mnohem více do hloubky, máte dostatek času na komunikaci v páru, zažijete spolu netradiční situace a navážete i nová přátelství s lidmi prožívajícími stejné údobí života. 

   ►   BEZPROSTŘEDNÍ PŘÍPRAVA - Probíhá během celého roku kromě letních prázdnin!!! Jednotlivá setkání organizují buď Centra pro rodinu v jednotlivých děkanátech nebo vám potřebné informace sdělí váš kněz. Forma přípravy se odvíjí podle možností v děkanátu a v zásadě si můžete zvolit mezi následujícími formami:

                            -   víkendová příprava
                            -   menší či větší skupiny
 
                            -   individuální příprava

 

Termíny a přihlášky a další informace o uvedených formách přípravy najdete na stránkách jednotlivých děkanátních center pro rodinu:

 

HOLEŠOV HRANICE KONICE KROMĚŘÍŽ
KYJOV MORAVSKÁ TŘEBOVÁ      OLOMOUC PROSTĚJOV
PŘEROV STRÁŽNICE ŠTERNBERK ŠUMPERK
UHERSKÉ HRADIŠTĚ    UHERSKÝ BROD VALAŠSKÉ KLOBOUKY        VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ    
VESELÍ NAD MORAVOU       VIZOVICE VSETÍN VYŠKOV
ZÁBŘEH ZLÍN    

 

 


Pro všechny zájemce přinášíme aktuální informace zde

V Olomoucké arcidiecézi probíhá příprava snoubenců na manželství různou formou. Buď si mohou snoubenci zvolit víkendovou přípravu, je také možnost absolvovat Školu partnerství a nebo přípravu, kterou v konkrétním děkanátě zajišťují vyškolené lektorské páry. Pokud máte o tuto službu zájem, následující informace jsou určeny právě pro vás:

V šumperském děkanátě tuto lektorskou službu zajišťují 4 manželské páry a tři  nové páry budou absolvovat školení v lednu 2023 na víkendovém setkání . Více zde. Zájemci o tuto službu v děkanátu Šumperk se mohou obrátit na vedoucí cpr v Šumperku Lenku Špatnou - 731402395. Jak takové školení lektorů probíhá a další užitečné informace najdete zde

Milí snoubenci, uvažujete-li o svatbě v našem děkanátu,  

  • nejprve zajděte za knězem (oddávajícím) a domluvte se s ním na termínu a všech ostatních        náležitostech
  • vyplňte tuto přihlášku do kurzu
  • a poté se domluvte na termínech manželské části přípravy s koordinátorkou přípravy snoubenců v šumperském děkanátu - s Mgr. Hanou Heiserovou  - tel. 776 384 118.

Kontakt

Centrum pro rodinu Šumperk

Adresa: M. R.Štefánika 26, 787 01 Šumperk

Telefon: 731 402 395

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2023 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprsumperk@ado.cz