Centrum pro rodinu
Šumperk

731402395
cprsumperk@ado.cz

MENU

Od září 2021 máme možnost každý měsíc   navštívit různé kostely šumperského děkanátu a vyplnit zde po mši svaté poznávací listy s úkoly.  Kde všude jste už mohli zavítat? Jen namátkou to byly kostely v Kopřivné, Novém Malíně, Bludově, Starém Městě, Hanušovicích, Bratrušově aj. Z vyplněných úkolových listů, které nám posíláte, usuzujeme, že některé z vás putování baví, a proto jsme pro vás na červenec a srpen připravili prázdninovou variantu. Vašim úkolem bude navštívit dva libovolné kostely/kaple v našem děkanátu, které si sami vyberete, samozřejmě v době, kdy je zde sloužena mše – jeden v červenci a druhý v srpnu. Čas mší najdete na webových stránkách konkrétní farnosti. Musíte však vybrat ten kostel, který ještě v nabídce nebyl.  Při obou návštěvách odpovíte na stejné otázky:

Každý rok poslední srpnovou sobotu se na Svatém Hostýně rodiny setkávají na mši svaté s otcem arcibiskupem, aby společně poděkovaly za prázdniny a vyprosily si Boží požehnání pro následující školní rok. Tradičně pro ně chystáme nejen program duchovní, ale také zábavný program pro děti: s ohledem na každoroční tematické zaměření se děti mohou dozvědět něco nového a vyzkoušet rukodělné či sportovní disciplíny.

Více informací naleznete zde: https://rodinnyzivot.cz/2022/05/23/pout-rodin-na-svatem-hostyne-2022/

Od září 2021 můžete společně s námi každý měsíc poznávat kostely šumperského děkanátu a udělat si s rodinou rovněž zajímavé výlety po okolí. Kde všude jste už mohli zavítat? Jen namátkou to byly kostely v Kopřivné, Novém Malíně, Bludově, Starém Městě, Hanušovicích... Z vyplněných úkolových listů, které nám posíláte, usuzujeme, že některé z vás putování baví, a proto je pro vás i tento měsíc připraven k prozkoumání další kostel a místo- zavítejte společně s námi do kostela Všech svatých, Bratrušova i  jeho malebného okolí.


Během letních prázdnin budete mít možnost navštívit 50 míst v olomoucké arcidiecézi, na kterých bude třeba objevit heslo a pomocí aplikace se pak dostanete na stránku s překvapením pro děti, rodiče, ... 😊  další instrukce zde - bit.ly/3MrGx6x

Pokud víte o ukrajinských rodinách, které se ubytovaly v Šumperku, nabídněte jim možnost účastnit se programů Centra pro rodinu Šumperk, z. s. Dokonce je možné zajistit konzultace s psychologem v ruštině - viz následující plakátky.

Od pondělí 13. prosince  proběhnou v celé ČR Dny vděčnosti zdravotníkům. Pokud jste naladěni na stejnou vlnu a zdravotníkům chcete dát najevo, že si jejich práce vážíte, můžete napéct (vánoční) cukroví nebo sušenky či cokoliv, co je dobré a trošku vydrží. Předáme to zdravotnickému personálu z 1. Kardiologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci, konkrétně na oddělení Covid Jip. Napečené dobroty budeme "vybírat" v pondělí a úterý po předběžné domluvě. Pokud se chcete zapojiit, nevájhejte nás kontaktovat  s informací o tom, co a kolik napečete. Zároveň se domluvíme na předání upečeného. Kontakt -  731 402 395 Lenka Špatná. DĚKUJEME. Co můžete udělat navíc?

  • Napište svým zdravotníkům sms nebo mail
  • Poděkujte osobně
  • Udělejte pro ně vánoční přání
  • Zorganizujte ve svém okolí cokoliv by zdravotníky mohlo potěšit. Nemusí to být pouze v tomto týdnu. 

Jak už je dlouhodobou tradicí, i letos se šumperská farnost a Centrum pro rodinu Šumperk zapojily do Tříkrálové sbírky. Na fotografie z právě probíhající sbírky můžete kouknout zde:https://cprsumperk.rajce.idnes.cz/Trikralova_sbirka_2022_pozehnani%2C_spolecny_gulas%2C_koledovani/ 

                                     

Kontakt

Centrum pro rodinu Šumperk

Adresa: M. R.Štefánika 26, 787 01 Šumperk

Telefon: 731 402 395

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2022 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprsumperk@ado.cz