Centrum pro rodinu
Šumperk

731402395
cprsumperk@ado.cz

MENU

                           

V květnu 2023 bude udělena v kadedrále svatého Václava v Olomouci svátost biřmování.  Manželé Kamil a Hanka Heiserovi se v pátek 10.3. 2023 setkali  se třemi mladými lidmi z farnosti Hanušovice, kteří se na tuto svátost připravují každých 14 dní s místním farářem  o. A. Grorkou.  Ve vstřícné ttmosféře s nimi hovořili na různá témata, hlavně na téma vztahů. Tento první vstup do přípravy na biřmování byl velmi příjemný a srdečný. Těšíme se na další setkání s touto farností. Už příští týden to bude setkání se zdejšími  seniory. 

Protože se nám oba turnusy pomalu naplňují, je pravý čas se přihlásit...Je to vždy prima...

Mnozí se nás ptáte na příměstské tábory v létě. Máme pro vás první informace: 

1. turnus proběhne od 10. 7. do 14. 7. 2023 a bude určen pro mladší děti (5 - 8 let),

2. turnus proběhne od 17. do 21. července a bude pro děti od 9 do 15 let.  

Téma tábora a jeho náplň brzy zveřejníme, už teď se děti mohou těšit na putování po různých zemích a pohádkých. Pro děti připravujeme  pestrý program jak na farním středisku, tak v přírodě či na různých výletech.  

I letos nabízíme dětem společné prožití prázdninového dne - 3. února 2023 o pololetních prázdninách. Děti si společně něco vytvoří a prožijí spoustu her v přírodě. Malá svačina a pitný režim bude zajištěn, větší obědovou svačinu si dítě přinese s sebou. Program bude trvat od 9.00 do 15.00, o tom, kde si dítě vyzvednete (budeme někde v přírodě) vás budueme informovat. Na program je nutné se předem přihlásit, a to na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 731402395.  

Jak se stalo dlouhodobou tradicí, i letos chceme nacvičit s dětmi vánoční divadlo, které se bude hrát jak pro školy, a to buď 16. nebo 19.prosince, tak na Štědrý den. Věříme, že se najdou děti, které si budou chtít divadlo zahrát a vytvořit sobě i ostatním dětem ze školy hezkou předvánoční atmosféru, a věříme, že je k tomu povzbudíte právě vy, rodiče. 

Čtvrtek 9.30 – 11.30 na farním středisku

Co vše můžeme nabídnout v prvním pololetí 2022/23

V neděli 26. června 2022 proběhla tradiční farní pouť k svatému Janu Křtiteli, na kterou maminky s dětmi připravily pohádku Šíleně smutná princezna. Bylo to skvělé - jak samotná příprava, tak představení, které nemělo chybu. Děkujeme za neutuchající nasazení, radostnost a nápaditost všem maminkám a dětem. Za skvělé nazvučení děkujeme - tak jako každý rok - Machala - Hudební kurzy.Fotky najdete v naší fotogalerii. Více fotek najdete na https://farnostsumperk.cz/.../pout-sv-jana-krtitele...

V rámci Noci kostellů se v šumperském kostele svatého Jana Křtitele zveme na bohatý program. Centrum pro rodinu si od 19.00 do 20.00 připravilo program pro děti (pro maldší předškolkové děti a starší školní děti). Po vyplnění dobrodružného pracovního lsitu se děti mohou těšit i na malou odměnu. 

Celý program:

 

Na farním středisku ve středu 27. října 2021. URČENO PRO DĚTI Z CELÉHO DĚKANÁTU😊.

8.30 - společná mše svatá, 10.00 – 15.00 - společný program. Určeno pro děti od 5 let. Program bude motivován podzimem a nadcházejícími Dušičkami a slavností Všech svatých. Bude zajištěn pitný režim a oběd (jen druhé jídlo bez polívky). Účastnický příspěvek    - 50 Kč.

Kontakt

Centrum pro rodinu Šumperk

Adresa: M. R.Štefánika 26, 787 01 Šumperk

Telefon: 731 402 395

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2023 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprsumperk@ado.cz