Centrum pro rodinu
Šumperk

731402395
cprsumperk@ado.cz

„Je to srdce, které rozdává. Ruce už jenom dávají.“

Kurz efektivního rodičovství

 

Několik slov o Kurzu efektivního rodičovství

·         Kurz efektivního rodičovství tvoří  čtyři setkání (s devíti tématy) lektora s uzavřenou skupinou rodičů. Je vhodný pro rodiče dětí různého věku. V jednotlivých lekcích jsou probírány základní principy pozitivní (demokratické) výchovy a jejich aplikace do praktického rodinného života.

·         Je veden zážitkovou formou, rodiče se aktivně podílejí na programu, dostávají pracovní listy a náměty pro domácí procvičování, díky kterým mají možnost se k probranému tématu vracet i později. Nově nabyté vědomosti rodiče postupně svým aktivním přístupem přetvářejí v rodičovské dovednosti, jimiž mohou ovlivňovat v rodině svůj vztah k dětem a chování dětí.

·         Nezanedbatelnou úlohou skupiny je načerpání nových sil a energie, možnost si odpočinout, aby byl rodič dále schopen s chutí a zodpovědností plnit jednu z nejnáročnějších životních rolí a profesí zároveň, tj. být dobrým rodičem svým dětem s vědomím své nedokonalosti.

·         Program „Efektivního rodičovství" je určen rodičům, kteří se snaží být zodpovědní a chtějí své děti vychovávat dobře a s láskou. Přesto se občas dostávají do situací, které neumí řešit. Co v takových situacích dělat? Kurz efektivního rodičovství nabízí praktický přístup k řešení vztahů rodič – dítě a zároveň přivádí rodiče k demokratickému pojetí výchovy dětí, jež vychází z principů individuální psychologie Alfreda Adlera. Tento program pomáhá rodičům lépe rozumět svým dětem, vychovávat je k odpovědnosti a samostatnosti, správně s nimi komunikovat a povzbuzovat, řešit konflikty a předcházet případnému špatnému chování. Více podrobností najdete na www.efektivnirodicovstvi.cz.

Přehled témat:

Základy efektivního rodičovství, budování kladného vztahu rodič x dítě.Tři výchovné styly, vliv původní rodiny, jsem jedinečný.Sourozenecké konstelace.Pochopení nesprávného chování dětí.Povzbuzování a chvála.Emoce v životě rodičů a jejich dětí - vstřícné naslouchání.Emoce v životě rodičů a jejich dětí - já - sdělení.Rodičovská autorita - trest a co volit místo něho.Rodinná pravidla, řád, závěr.

Kontakt

Centrum pro rodinu Šumperk

Adresa: M. R.Štefánika 26, 787 01 Šumperk

Telefon: 731 402 395

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2019 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprsumperk@ado.cz